wat doet dat artikel over die boerderijen van ver weg ertussen?

De collectie is niet een overdacht geheel van objecten, dat wisten we al. Op vele verschillende manieren zijn veel verschillende items bij de HV Felua terechtgekomen, zoals ook nu de VOA heel veel spullen van mensen geschonken krijgt. Achter alles zit een verhaal.

Maar het is niet altijd gelijk duidelijk welk verhaal. Het artikeltje lijkt over het Loo te gaan, maar dat is niet zo. Het gaat over een totaal ander gebouw ergens ver hiervandaan. Toch bleek na enig zoeken op het web wat de link is; dat is de schrijver Jan Arnold Kremer, geboren in 1877 te Arnhem en gestorven in 1937  in Apeldoorn. Hij woonde aan de Gardenierslaan. Kremer heeft veel geschreven waaronder ook een boekje ‘ het vergeten waterwerk’.  Een stuk over de west veluwe.F594-101 paleis op de veluwe krantenknipsel