Wie maakt toch al die prenten?

 

F487-024

F480-023F482-024

 

 

 

 

 

 

 

 

Je kunt op verschillende manieren naar een object kijken;

neem nu al die gravures, etsen en prenten van portretten uit de periode 18e en 19e eeuw. De vraag wie erop staat afgebeeld is natuurlijk een voor de hand liggende. Wie is het en wat heeft hij/zij gedaan wat belangrijk genoeg was om te portretteren ( afgezien van de geldkwestie natuurlijk). Vaak komen er dan al genoeg wetenswaardigheden naar boven om te vergeten je af te vragen wie de prent gemaakt heeft.

Met het doorspitten van de doos met prenten komen we regelmatig dezelfde naam tegen en al snel blijkt uit een korte zoektocht op het internet dat de kunstenaars in de gehele linie over het hoofd worden gezien.

Toch wel jammer aangezien er een vrij groot aantal kunstenaars een aanzienlijk genre hebben geproduceerd. Uit het verhaal van een van deze kunstenaars blijkt ook wel dat ze een belangrijke plaats binnen de elite innamen. Het idee is dan ook bij ons opgekomen om deze vergeten kunstenaars meer in het zonnetje te zetten. Opvolging volgt dus nog.

Hierbij eerst een voorproefje;

VINKELES, Reinier, graficus en tekenaar (Amsterdam 19-06-1741 – Amsterdam 30-1-1816).

HODGES, Charles Howard, schilder en kunstverzamelaar (Londen (Groot-Brittannië) 23-7-1764 – Amsterdam 24-7-1837).