foto bouw oude postkantoor

F153-131 bouw postkantoor

Het oude postkantoor (hoek deventerstraat, Paslaan) is ontworpen door de ‘postkantoorontwerper’ in zijn tijd namelijk;

Cornelis Hendrik Peters (Groningen, 1 januari 1847Den Haag, 19 december 1932), in de literatuur doorgaans kortweg C.H. Peters genoemd, was een Nederlands architect en architectuurhistoricus. Hij is vooral bekend door zijn vele ontwerpen voor postkantoren en andere overheidsgebouwen en schreef een aantal belangrijke publicaties op het gebied van architectuurgeschiedenis.

In een artikel van Trouw door P. Sierksema wordt kort ingegaan op de geschiedenis van de post en de postkantoren en de tragiek van Peters die als ‘ postkantoorontwerper’ in de schaduw van zijn leraar Cuypers bleef staan.

Oud Apeldoorn  heeft nog meer foto’s van het postkantoor  op zijn site maar niet in aanbouw.