Koffieklets VOA in teken collectie Felua

De eerste koffieklets van de VOA stond dit jaar in teken van Collectie Felua. Huub Ummels vertelde uitgebreid over de geschiedenis van de collectie en lichtte een aantal stukken toe. Na de pauze werden tekeningen getoond van de Apeldoornse schilder Arie Lieman. Hierbij stond de vraag centraal hoe waarheidsgetrouw de tekeningen zijn en in hoeverre Arie Lieman zijn eigen artistieke interpretatie heeft toegevoegd. Opvallend is dat zijn tekeningen vaak worden gebruikt om het Apeldoorn uit de 19e eeuw te illustreren maar dat er heel weinig bekend is over Arie Lieman. De vraag ‘ja maar’ is dan ook volkomen terecht om te stellen als je je afvraagt zijn tekeningen wel een goede weergave bieden van het Apeldoorn uit die tijd of ons een romantisch plaatje voorschotelen.

DSC_0282

DSC_0272